RRM004D12V
Mfr.Part #
RRM004D12V
Datasheet
RRM004D12V
Description
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 12V
Stock
52
Coil Current :
75 mA
Coil Voltage :
12VDC
Contact Form :
4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current) :
5 A
Must Operate Voltage :
9.6 VDC
Must Release Voltage :
1.2 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Switching Voltage :
250VAC, 30VDC - Max